Home » Aktualności
Wieczór z kinem włoskim

Jeszcze raz dziękujemy Państwu serdecznie za obecność na spotkaniu Due Terre. Mamy nadzieję, z radosny nastrój wczorajszego wieczoru filmowego będzie Państwu towarzyszył przez cały nadchodzący weekend. Buon fine settimana 🇮🇹😃

0
Un caffè “al fantasma”

Kawa – jak jej nie kochać? A gdy ktoś wspomni o tej włoskiej, tracimy rozum, pochłaniamy ją litrami i upajamy się jej cudownym aromatem, który pobudza nawet te najbardziej ukryte zmysły. Stajemy się wręcz uzależnieni od tego napoju i nie … Czytaj więcej ..

0
Festival di Sanremo 2019

Zakończył się sześćdziesiąty dziewiąty Festiwal Włoskiej Piosenki w Sanremo. Tegoroczny konkurs mogliśmy obejrzeć w nieco innej formie niż zwykle. Tym razem w kategorii Campioni usłyszeliśmy, nie dwudziestu, a dwudziestu czterech artystów. W związku z tym zrezygnowano z kategorii Nuove Proposte. … Czytaj więcej ..

0
Karnawał w Viareggio

Całkiem niedawno oficjalnie rozpoczął się Karnawał, czas zabawy, przebieranych imprez i oczywiście barwnych pochodów. Choć we Włoszech zdecydowanie największą sławą cieszy się Karnawał w Wenecji, niezwykle popularny jest również ten u wybrzeży Toskanii, Carnevale di Viareggio. To właśnie tam, co … Czytaj więcej ..

0
Tajemnica Castello di Montebello

  Zapewne wszyscy wiemy jak bardzo znane jest Rimini ze swojej potęgi turystycznej, miasto na wybrzeżu Adriatyku, które co roku przyciąga rzeszę podróżników z całego świata. Jednak czy naprawdę jest to miejsce beztroskiego odpoczynku, oderwania się od rzeczywistości i codziennych … Czytaj więcej ..

0
W krainie Balsamico

Aceto Balsamico Tradizionale   Kuchnia włoska to pełnia smaków i aromatów, bogactwo różnorodności a zarazem  prostota  dań stworzonych z dobrze dobranych składników . Tajemnica wyjątkowych doznań kulinarnych tkwi  także w przyprawach i ziołach . Bazylia, oregano, estragon,  rozmaryn, szałwia, świeża … Czytaj więcej ..

0
Muzyczne spotkanie z Maciejem Grabałowskim

Serdecznie zapraszamy na muzyczne spotkanie z panem Maciejem Grabałowskim o inspiracji tradycją włoskiej muzyki. Jeśli zatem chcesz spędzić ten wieczór w towarzystwie miłośników Italii, nie może Cię zabraknąć. ZAPRASZAMY!!! Czas i miejsce spotkania: Środa, 19 lutego 2020r. o 19:00 – … Czytaj więcej ..

0

Wyjątkowa SZKOŁA języka włoskiego w Umbrii proponuje członkom DUETERRE kursy językowe we Włoszech – 5 dni intensywnej nauki a także zwiedzanie i nauka w terenie, naturalmente tutto in italiano 🙂 w cenie 390 euro. Szczegółowe informacje “u źródła” 🙂  https://www.facebook.com/IL-SOLE-w%C5%82oski-przez-skype-kursy-w-Umbrii-t%C5%82umaczenia-polacco-x-italiani-123866874375550/ … Czytaj więcej ..

0

Jedna z najlepszy włoskich restauracji w Częstochowie oferuje członkom DUETERRE 15 % zniżki.

0
È ora di fare quattro chiacchiere

Chcesz poćwiczyć swój włoski? Spotkać miłośników języka i kultury? Spędzić miły wieczór w bardzo włoskim miejscu? Po raz drugi zapraszamy na włoską pogawędkę w Felicità – Pizzeria Italiana. Tym razem warsztaty językowe poprowadzi dla nas Anna Maria Kondraciuk z krakowskiej … Czytaj więcej ..

0
Castello di Fumone

Jedną z najbardziej przerażających miejscowości Lacjum jest Fumone wraz ze swoim zamkiem. To prawdziwe siedlisko duchów, a przynajmniej tak myśli jego właściciel Fabio de Paolis, XXVI Markiz Fumone. Nazywane jest tak przez otaczającą je tajemniczość i rozdzierającą ciszę. W dawnych … Czytaj więcej ..

0